čtvrtek 5. února 2009

Aby nám nový Google Earth fungoval...

Možná někteří z vás zjistili, že spolupráce aplikace Google Earth od verze 4.3 a Civilu 3D není zcela korektní. Většinou se stávalo, že přenos vybraného povrchu z GE se zastavil někde v polovině. Nyní přinášíme řešení, jak se tomuto problému vyvarovat.

1) Nejprve je nutné u výkresu nastavit správný souřadný systém. Postup je následující... Pracovní prostor > záložka Nastavení > kliknout pravým tlačítkem na ikoně výkresu úplně nahoře > Upravit nastavení výkresu > záložka Jednotky a zóny. Zde nastavíte souřadný systém např. JTSK podle následujícího obrázku.


2) Celý trik je v nastavení 2 příkazů ImportGEData a ImportGESurface, kde nahradíme stávající hodnoty pro sloupce a řádky z hodnoty 100 na 70. Tyto dva vytoužené příkazy nalezneme zde.


3) U obou příkazů tedy upravíme jejich nastavení hodnot sloupců a řádků na 70.


4) Nezbývá než ortofotomapu a povrch vložit. Postupujeme menu Soubor > Import > Import obrázku a povrchu z GE... Schválně jestli poznáte, odkud je ten snímek?

Na závěr bych jen doporučil tyto drobné úpravy uložit zpětně do šablony, abychom to příště nemuseli nastavovat znovu.

3 komentáře:

Mantlík řekl(a)...

Je to Sněžka

Palivil řekl(a)...

zdravím,prosím Vás nainštaloval som si plex.earth tools 2.5 a nikde v počítači neviem nájsť priečinok kam sa to nainštalovalo. Mám windows 7. Ďakujem

Martin Folber řekl(a)...

Dobrý den, Plex.Earth se integruje přímo do AutoCADu/Mapu/Civilu, vlastní ikonu nemá. Jinak se část instaluje do C:\program data\Plexscape. Část do User\AppData\Roaming\Plexscape..