úterý 14. září 2010

Libo mapu takovou či makovou?

Abychom si na chvilku odpočinuli od silnic a radost měli i ostatní, připravil jsem docela zajímavou směs odkazů na tématicky různě zaměřené mapy, které je možné zobrazit v aplikaci Google Earth. Pro zapomnětlivce rychle připomenu, že moc šikovná aplikace Plex.Earth Tools vloží do modelového prostoru AutoCADu (v souřadnicích), cokoliv je vidět v hlavním okně GE - včetně příkladů níže uvedených.

Soubor Vyber_map.KMZ (VIP server) stačí stáhnout a, pokud již máte nainstalovaný GE, také kliknutím spustit. Otevře se GE s podobnými záložkami (přetahněte z Temporary Places > My Places):

Jak vidíte, snažil jsem se vybrat to nejpodstatnější, co bylo k mání. Hlavně upozorňuji na aktualizované vrstvy WMS serveru ČÚZK. Určitě jste někdo postřehnul, že u Čúzáků se něco děje... zajímavé jsou hlavně kombinace jednotlivých vrstev. Pokud kdykoliv bude potřeba překrýt GE ortofotomapu, klikněte jako první na bílé pozadí.

Nebo raději sem...:)

Ostatní vrstvy už přidáváte podle libosti.

Příklad - mapy Google

Kombinace popis+ortofoto

Terénní mapa ve 3D


Příklad - mapy OpenStreetMap

To není vůbec špatné...co říkáte. Nezapomeňte na cyklomapy.

Příklad - mapy ČÚZK


Příklad - mapy CENIA

Bohužel rychlost serveru CENIA, není právě zázračná a její zobrazování v GE také ne, takže se obrňte trpělivostí. Chce to trochu experimentovat se zapínáním jednotlivých vrstev a měřítkem. Zajímavé jsou minimálně vrstevnice á 5m a výškové kóty.

Příklad - mapy České geologické služby

Pokud by Vás napadly další zajímavé servery, určitě dejte vědět, rádi přidáme...

1 komentář:

Unknown řekl(a)...

nejak to tam nemohu nalezt.. (...kmz) nemohl byste prosim priblizit, kde bych to nasel?
jinak zase super, diky...