Několik (ne) zajímavých utilit

Na stránkách Autodesku se ke stažení objevilo několik blíže nedokumentovaných utilit pro C3D 2012. Po pravdě řečeno moc o nich nevíme. Za zmínku snad stojí AutoCAD Civil 3D 2012 Transportation Extension, který je identickou kopií balíčku dopraváckých utilit pro C3D 2011 podrobněji popsaných zde.

Novinkou je plugin AutoCAD Civil 3D 2012 Borehole 64bit pro import textového souboru vrtaných sond. Jednotlivé vrty by měly být vykresleny v situaci i podélném profilu.
To by se mohlo teoreticky někomu hodit... Nicméně aplikace (původně součástí anglického country kitu) postrádá jakoukoliv dokumentaci nebo příklad. Nedalo mi to a přece jsem něco vyšťoural.

Soubor anglické nápovědy BoreholeImporterEN.chm najdete v tomto zazipovaném souboru, kde je uložena celá instalace určená pro C3D 2011.

Výkres s daty zaměření ve 3D. Pouze ACAD entity...je vhodné nakopírovat do naší šablony.

Textový soubor .CSV vrtaných sond.

Nejlepší představu si stejně uděláte z následujícího videa, jehož autorem je Jack Strongitharm z anglického Autodesku.
Ještě několik poznámek na závěr. Schémata v zobrazení profilu nejsou dynamická, pokud tedy dojde ke změně, je nejrychlejší je smazat a vykreslit znovu. Vzory šraf jednotlivých vrtev je nutné nadefinovat přes styly tvarů Pracovní prostor > záložka Nastavení > Obecné > Víceúčelové styly > Styly tvarů. Import přes .CSV vyžaduje hloubky jednotlivých vrstev v centimetrech.

Je jasné, že není každý den posvícení a super užitečné utility nejsou jen tak, ale chybějící dokumentace u nových pluginů jejich využití bohužel ještě více komplikuje.

Komentáře