středa 10. srpna 2016

Import palety pro Silniční extravilánové podsestavy

Dobrý den, je tomu pár dní, co jsme pro vás vydali nové Silniční extravilánové podsestavy. Celý balíček si mohou naši zákazníci stahovat z helpdesku a v kombinaci s klopením v CivilTools z nich vytáhnout maximum. Množí se nám však dotazy na import podsestav do palety nástrojů. Ne u každého se problém vyskytuje, ale myslím, že kratičký návod se bude hodit.

Samotná instalace

Instalaci podsestav provádějte s vypnutým CADem, měli byste tak předejít případnému nenaimportování a vše by se mělo povést bez jakýchkoliv chybek. Instalace tedy může dopadnout dle následujících scénářů. Ještě před instalací je dobré nainstalovat knihovnu C++. Bez těchto souborů nedojde k řádnému naimportování všech podsestav.

Ke stažení - součásti pro Visual C++ 2015 (viz edit 16.8.2016)

Další scénáře

1) Instalace proběhla, v paletách jsou podsestavy naimportovány a já mohu v klidu využívat celý balíček.


2) Pokud se po spuštění CADu zobrazí hláška, že podsestavy byly úspěšně nainstalovány, vy je však nevidíte v paletách, je nutné spustit příkaz CSEX_importxtp. Po zadání příkazu by se všechny podsestavy i celá sestava složeného řezu, měly v paletě objevit schované pod kartou Silniční extravilánové.

3) Pokud se po spuštění CADu zobrazí hláška, že podsestavy byly úspěšně nainstalovány, vy je však nevidíte v paletách a příkaz CSEX_importxtp CAD nezná, nebo se ani po jeho zadání palety nezobrazí, je nutné si stáhnout soubor Silniční extravilánové.xtp z našeho helpdesku a palety naimportovat ručně dle následujícího postupu.

Otevřete si paletu nástrojů a klikněte někam do volného prostoru tak, aby se zobrazilo okno pro přizpůsobení palet. Dále kliknete pravým do levého okna palety a přes pravé tlačítko dáte importovat soubor .xtp, který jste si již stáhli z helpdesku. Pokud máte šablony nainstalované, Civil by k nim měl najít cestu.


Celý postup funguje na AutoCAD Civil 2016. Žádný jiný scénář by snad nastat neměl a ve většině případů skončíte ihned u jedničky a vše proběhne bez dodatečného nastavování.

Při prvním použití vás Civil ještě poprosí o zadání licence, kterou naši zákazníci dostanou zdarma a stačí si o ni zažádat přes Helpdesk.


*** EDIT:
po importu ze souboru .xtp je bohužel nutné zadat ručně obrázky ikon, pokud nevíte, kde je hledat, jsou všechny ke stažení v souboru Ikony_extravilan.zip na helpdesku

***EDIT 16.8.2016 !!!
pro správný import podsestav je nutné mít nainstalován balíček knihoven C++. Knihovnu lze stáhnout zde

Žádné komentáře: