Po bílé stopě

Jak již název napovídá, zima se pomalu blíží a běžky už netrpělivě poskakují ve sklepě. Zatím je tam ale ještě chvilku necháme a budeme se věnovat práci, konkrétně dalším kouzlům se stopami příčných řezů. Rozšíříme si základní znalosti publikované zde.

Chtěl bych vám ukázat super tajný přepínač, který řídí polohu stop příčných řezů vůči změnám na trase. Přepínač najdete na záložce Nastavení.

Přes pravé tlačítko do nastavení příkazu:


V režimu Zamknout ve staničení > ANO se poloha stop řídí přísně hodnotou staničení stopy příčného řezu či její frekvence.

Původní stopy před prodloužením počátku trasy


Původní stopy po prodloužení počátku trasy


Naopak v režimu Zamknout ve staničení > NE zůstanou stopy příčných řezů na svém místě, přes to, že se délka trasy změnila. Staničení stop se ale přečíslovalo!

Tento přepínač funguje vždy před vytvořením SPR. Pokud bychom chtěli měnit režim stopy dodatečně a individuálně, i na to je řešení ve vlastnostech každé stopy PR (v ribonu /na pravém tlačítku).

V praxi se mohou hodit oba případy, protože někdy může nastat situace, kdy bude nutné hnout s počátkem trasy a řezy nechat na původních místech.

Komentáře