Zapomenutý dárek pod stromečkem

Dobrý den,
svátky nám skončily a pomalu a jistě se blížíme do nového roku, ale co se nestalo! Pod stromkem jsme našli ještě jeden malý zapomenutý dárek a tak si ho můžete s námi dnes rozbalit. Jedná se o novou podsestavu s názvem TVAR. Co ale dokáže?

     Plno uživatelů Civil 3D si oblíbilo všeobecné podsestavy, tzv. modré sirky, které jsou velmi všestranné a cokoliv si usmyslíte, to s nimi vymodelujete. Co jim však chybí, je možnost nadefinování tvarů, ze kterých byste mohli spočítat kubatury či vyšrafovat určitou oblast. Jsou to zkrátka jen šikovné beztvaré úsečky. A přesně proto jsme vytvořili novou všeobecnou podsestavu s názvem TVAR.

     Před jejím použitím je nutno připojit označené body do vrcholů spojnic, modrých sirek, které výsledný tvar zadefinují. Všechny označené body musí být v konstrukci sestavy výše než nová podsestava TVAR. Princip je stejný jako při použití označeného bodu a napojení na označený bod. Mrkněte tedy do jejich nápovědy, pokud si nejste jisti. Takto můžete definovat až 15 bodů, ze kterých se následně TVAR bude skládat a spojí je úsečkami. Je nutné zajistit, aby se spojnice nekřížily, jinak se k výsledku nedostaneme nebo bude špatný.

     Při správném použití si tak můžete počítat kubatury, třeba takovéhoto pěkného vánočního stromku, který byl sestaven z modrých sirek.     Další informace pak naleznete v nápovědě po importu. Podsestavu opět můžete stáhnout z našeho helpdesku. Nebo ji najdete zde, dole na stránce.
   
     Doufáme, že z ní budete mít radost. Hezký zbytek dovolených a šťastné vykročení do nového roku vám přeje náš tým Civil3D.

Komentáře